Április

John Paul Mary testvér
(Paddy Kelly)

Életrajz

Mielőtt 2004-ben belépett volna a Szent János Szerzetesközösségbe, hogy teljesen Istennek szentelje magát, John Paul Mary testvér a híres zenész család, a Kelly Family frontembere volt. A Kelly Family 15 millió albumot adott el világszerte, koncertjeikkel futball-stadionokat töltöttek meg, évente 50-60 millió eurós bevételük volt, palotában éltek és ismerték a "rocksztár" életforma minden csillogását.

Mint oly sok mai keresztény, John Paul Mary testvér is meg volt keresztelve, katolikus neveltetésben részesült, de személyesen nem találkozott Jézussal és nem volt vele élő kapcsolata.

A ’90-es évek felé, egy személyes válság és egyfajta depresszió mély igazság-keresésre késztette, hiszen semmi, ami az övé volt és senki, akit ismert nem tölthette be az ürességet, ami a lelkében támadt. Először tette fel magának a kérdéseket: Miért létezem? Mi az élet értelme? Ki vagyok én? Honnan jövök? Hová tartok? Ki az Isten?
Isten betöltötte az igazság utáni szomjúságát és úgy válaszolt a feltétlen szeretet utáni sóvárgására, hogy egyre teljesebben nyilatkoztatta ki magát előtte. Így néhány év után, ami alatt mind jobban megismerte Istent, az Ő szeretetétől megérintve arra az elhatározásra jutott, hogy elhagyja akkori kedvesét, a családját, ígéretesen induló szólókarrierjét, mindent és mindenkit, ami addig az életét jelentette. Mindezt azért, hogy eleget tegyen az Úr hívásának és kövesse Jézust.
Ma John Paul Mary testvér egy kolostorban él a Szent János Közösségben. Élete középpontjában az imádság áll, filozófiai és teológiai tanulmányokat folytat, de nem hagyott fel zenei munkásságával sem és ezen keresztül folytatja apostoli tevékenységét, kilépve a kolostor falai közül.

Így beszél erről: „Meg van írva a Bibliában, hogy Isten a szeretet. Az ő szeretete meg volt írva az életemben, a saját szívemben is, nemcsak papíron. Én annyira szeretem a Szeretetet, őt, aki a megtestesült szeretet, őt, aki előbb szeretett engem. Jézus nem valamiféle legenda vagy valaki a múltból, akivel kapcsolatban semmi sem biztos. Jézus igazi! Jézus él! Jézus az Isten! Ő az Isten fia! Én voltam, aki nem voltam igazi. Én voltam, aki nem voltam élő. Én voltam, aki nem vettem észre a jelenlétét és azt, hogy cselekszik bennem és másokban. Felébresztett lelki fásultságomból és ma már elmondhatom, hogy a boldogságom az, ha az Úr közelében lehetek és megbizonyosodhatok róla, hogy többé semmi sem választhat el engem Krisztustól.„

A John Paul Mary testvérrel eltöltött evangelizációs este végső üzenete az, hogy Krisztust a világba kell vinnünk, Szent János, az apostol és szeretett tanítvány, lelkületében, különösképpen a fiatalok számára. Életének igaz története nagy hatással van mind a keresztényekre, mind a nem hívőkre. A zene az a másik fontos elem, ami segít megnyitni a szíveket, a Szent Háromság, a feltáruló misztériumok jelenlétébe vezet ezeken a nagy, templomokban megrendezett estéken. Az imádság, Isten igéje, a szentségek ünneplése új és meggyőző módon kerül bemutatásra.

Minden, amit John Paul Mary mond, énekel és előad (a Szent János Közösség egy másik szerzetes tagjával együtt) arra szolgál, hogy a hívők mélyebben megtapasztalják Isten szeretetét. A nem hívők pedig, akik még Paddy Kellyként ismerték őt és egyszerűen csak kíváncsiak rá, felfedezhetik Jézust, Máriát, a hitet és az Egyházat.

2010 Április 17.

Az este programja

17:00                  A templom megnyitása

17:30                  Bevezetés: Üdvözlő szavak angolul és magyarul.

18:00-19:00  Dicsőséges rózsafüzér
                               (A rózsafüzérek megáldása és kiosztása, a
                               másik szerzetes testvér evangéliumi részleteket olvas fel,
                               egy-egy tized előtt John Paul Mary testvér
                               egy dalt énekel, hogy segítse az elmélkedést.)

19:00-19:30  Tanúságtétel 1. rész (John Paul Mary testvér dalaival)

19:30-20:30  Szentmise, Húsvét 3. vasárnapja.
                               Olvasmány: ApCsel 5,27-41
                               Szentlecke: Jelenések 5,11-14
                               Evangélium: János 21,1-19

20:30-21:00  Tanúságtétel 2. rész.

21:00-22:00  Szentségimádás
                               (Az Oltáriszentség kihelyezése körmenetben,
                               bibliai igék, dalok, csend, szentségi áldás.)

22:00                  Köszönet és záró szavak.

A tanúságtételt követően
kérdések feltételére is lehetőség nyílik.
Az este alatt gyónási lehetőség lesz.