< Október

Szent József rózsafüzér társulat

Szentolvasót imádkozik hétfőtől péntekig délután fél 5 órakor, szombaton és vasárnap délután 5 órakor a plébániatemplomban.

A szentolvasó lényege a mindennap elmondott 1 tized szentolvasó, akár otthon, akár a templomban. Ehhez a „titkokat” minden hónapban cseréljük, akár úgy, hogy a templomban adjuk át, akár elvisszük otthonukba.

Naponta 10 öttizedes rózsafűzért teszünk le a Szűzanya lábai elé. Ezzel egy „koszorút” fonunk Máriának.

Létszáma: 50 imádkozó gyermek, fiatal, felnőtt és idős, férfi és nő.

Azért imádkoznak, hogy Mária Szeplőtelen Szívnek tisztelete elterjedjen a világon; elsőpénteki gyónásaikkal, elsőszombati engesztelő szentáldozásaikkal, a Csodás Érem egyéni használatával, a szentolvasó imádság mindennapi elmondásával könyörögnek Józsefvárosi plébániánkért.

A közösséget Gál Józsefné vezeti – 314-6383 számon elérhető.

Feladatunk: minél nagyobb számban részt venni a minden közös imában, zarándokhelyeket látogatni, és segíteni templomunk és az egyházi ruhák tisztántartásában.

Jelentősebb munkáink: 2006. Karácsonyán, a Városmisszió előtti héten, 2007. Karácsonyán áruházak, bevásárlóközpontok előtt megszólítottuk az embereket, hívtuk őket templomunk programjaira. 2010. szeptember 5-től 2011. május 22-ig minden délután a közösség vezette az Isteni Irgalmasság imaóráját. 2011. október 15-én részt vettek a Mária Rádió szociális napjának műsorában: közös szentolvasóval és zsolozsma imával.

Terveink: Hogy a Szűzanya legyen templomunk, otthonuk dísze, a családi otthonok őrzője Szent Józseffel együtt. Hogy minél több imádkozó józsefvárosi legyen!