Április

Danko Perutina ferences atya tanúságtétele a medjugorjei
Szűz Mária jelenésekről

Fra Danko Perutina 1970-ben született. Az általános és a középiskola befejezése után a Hercegovinai Ferences Rendtartományban öltötte magára a ferences habitust. A noviciátus befejezése után teológiát tanult Zágrábban. 1999-ben szentelték pappá a kanadai Norvalban. Segédlelkészként és nevelőként működött a Humac-i szemináriumban 1999 szeptemberétől 2001 márciusáig, miután lelki segítői szolgálatra Medjugorjéba került, ahol 2002 októberéig dolgozott. Ezután Rómában mariológiát tanult 2005 júliusáig, majd a Pápai Teológiai Egyetemen magiszter fokozatot szerzett. Dolgozatának címe: „Szűz Mária az intellektuális és lelki nevelésben”. Noviciusmester helyettes és jelölt vezető 2005 júliusától majd augusztustól a Nevelés és Oktatás Tanácsának tagja. 2007 augusztusától Medjugorjéban plébániai vikárius.
A medjugorjei Nemzetközi Ifjúsági Imatalálkozónak, Fiatalok Fesztiváljának melyet augusztus első hetében tavaly immár 20. alkalommal rendeztek meg, Danko atya volt a fő szervezője, melyen kb. hatvanezer fiatal vett részt az öt földrész hatvankilenc országából.

Látogatásának programja:

2010. május 28. péntek 17:00
Budapest, Józsefvárosi templom
1082 Budapest, VIII. Horváth Mihály tér 7.
          17:00 Dicsőséges rózsafüzér
          18:00 Szentmise gitáros zenekarral
          19:00 Danko atya tanúságtétele
          20:00 Szentségimádás

2010. május 29. szombat 15:30
Csongrád, Szent József templom
Csongrád, Piroska János tér 4.

2010. május 30. vasárnap 17:00
Budapest, Magyarok Nagyasszonya
(Rezső téri) templom

1089 Budapest, Bláthy Ottó u. 22.

2010. május 31. hétfő 18:00
Budapest, Páduai Szent Antal (Pasaréti) templom
1026 Budapest, Pasaréti út 137.

Az imatalálkozók programja:
előadás, rózsafüzér, szentmise, szentségimádás.

Medjugorje

Medjugorje Nyugat–Hercegovinában Mostartól délre egy völgyben, a hegyek között terül el. Ma már a világ minden részéről több millió zarándok látogatta meg ezt a kicsi falut, mely a világ gyóntatószékévé vált.
1981. június 24-én a késő délutáni órákban Ivanka Ivanković és Mirjana Dragičević délutáni sétára indultak. Visszafele jövet Ivanka felpillantott a Podbrdo hegyre, s egy fényben ragyogó, fiatal nő alakjára lett figyelmes, aki karjaiban egy kicsi gyermeket tartott: - Nézd, ott a Szűzanya! - kiáltott fel. Később még négy fiatal csatlakozott hozzájuk. Másnap, harmadnap ismét elmentek a hegyre, ahol találkoztak a gyönyörű asszonnyal, aki Béke Királynőjeként mutatkozott be. Azt mondta:
"Béke, béke, béke! Békének kell uralkodnia Isten és az emberek között és az emberek körében." Jelenlétét sok égi csoda kísérte, melyeknek több száz, ezer ember volt tanúja.
A jelenések ma is tartanak, három látnoknak még minden nap megjelenik a Szent Szűz. Minden hónap 25-én, immár 29 évea Szűzanya üzenetet ad a világnak. A 2010. április 25-i üzenetében a következőket mondta:

"Drága gyermekek! Ebben az időben, amikor különös módon imádkoztok és a közbenjárásomat kéritek, hívlak benneteket gyermekeim, imádkozzatok, hogy imáitok által segíthessek nektek, és így minél több szív megnyíljon üzeneteimre. Imádkozzatok a szándékaimra! Veletek vagyok és Fiamnál közbenjárok mindnyájatokért.
Köszönöm, hogy válaszoltatok hívásomra."

Medjugorjéban összeér az Ég és a Földön, sokan nyertek testi-lelki gyógyulást, sok-sok ember tért meg és kezdett új életet Istennel. Medjugorje az imádság helye, a Béke Földje, ahol erősen érezhető és megtapasztalható Isten és a Szűzanya jelenléte.

"Ha tudnátok mennyire szeretlek benneteket,
sírnátok az örömtől!" - mondja a Szűzanya.