„Jóságos emberségeteket ismerje meg mindenki.” (Fil. 4.5.)

HOGYAN SEGÍTI ALAPÍTVÁNYUNK
PLÉBÁNIÁNK ÉLETÉT?

Kérjük azokat, akik jó szívvel vannak a szegények iránt, adományaikkal segítsék alapítványunkat!

Szent József az Idősekért Alapítvány
Nehéz sorsú, beteg, rászoruló idősek anyagi támogatása
Lelki támogatás: Idősek Klubja
Élelmiszer csomagok
Adószám: 18160776-1-42
Számlaszám: OTP Bank Nyrt
11708001-20515472-00000000

Az alapítvány 1998-2014. május 30-ig Kertész Mária vezetésével és lelkes munkatársaival működött, kezdetben szociálisan rászoruló szegényeket reggeliztettünk, havonta élelmiszer csomagokat osztottunk, betegeket látogattunk lakáson és kórházakban. Egy idő után ez lelki-szellemi találkozásokkal bővült, amit agapé követett édességgel, teázással. Alapítványunkat ekkor templomba járó híveink, néhány vállalkozó testvérünk és Hollandiából Corona nővér (már elhunyt) támogatták.
A pénzadományokból az újonnan megalakult vezetőség még egy ideig tudott gazdálkodni. Szerényebb csomagokkal és Michels Antal atya segítségével folytatódtak a szeretet-összejövetelek 15-25 fővel. A betegek látogatása otthonukban, kórházakban, szociális otthonokban változatlanul folyik.
Most, amikor a különféle adminisztratív akadályok rendeződtek, újra a fenti OTP számlaszámra kérjük adományukat, továbbá az 1% adó felajánlásaikat.
Az alapítvány a pénzek felhasználásáról honlapunkon minden évben beszámol, minden forintot a nehéz helyzetben levő testvéreink megsegítésére fordítunk.
Hozzájárulásukat az összejövetelünkön való imádkozással tudjuk megköszönni.
Isten áldását kérjük minden jószándékú adakozóra!

Kiss Ferenc és felesége Etelka

A MÁSIK 1% JUSSON A MAGYAR KATOLIKUS EGYHÁZNAK! TECHNIKAI SZÁMA: 0011

Kérjük, azok is adjanak be rendelkező nyilatkozatot a Magyar Katolikus Egyház javára, akiknél a családi vagy egyéb kedvezmények folytán nem keletkezik effektív befizetendő adójuk, mert ennek a kormányzati költségvetési keret egyházak közti szétosztásánál jelentősége van.

Amire még gyűjtünk:

Az orgonánk felújítására egyre nagyobb szükség van.
Aki adománnyal szeretne hozzájárulni eme nemes célhoz, immár banki átutalással is megteheti a Laudes Organi Kulturális Alapítványon keresztül, melynek elnöke Fassang László orgonaművész.

Laudes Organi Kulturális Alapítvány
Számlaszám: OTP Bank Nyrt